wulkan-taal-oniontrip

Wulkan Taal – atrakcja niedaleko Manili

Jeśli jesteś turystą nastawionym typowo na zwiedzanie, który z jakichś powodów musi zostać w Manili dwa dni to możesz pomyśleć o wycieczce na znajdujący się niedaleko wulkan Taal. Co ciekawe jest ciągle aktywny i do tej pory wydobywa się z niego toksyczna para. Wygląd wulkanu jest nieszablonowy. Leży on na jeziorze, natomiast w jego środku jest kolejne jezioro, na którego środku jest kolejna mała wysepka. Żeby było jeszcze śmieszniej to poziomy, jak i barwa wody w jeziorach zewnętrznym i wewnętrznym różnią się od siebie.

Jak dostać się pod wulkan Taal?

Jadąc z Manili najlepiej dostać się autobusem z przesiadką w Tanauan. Z Manili do Tanauan jeździ sporo busów z kilku przystanków, także nie ma problemu. Ja jechałem z Manila Buendia. W Tanauan wysiadamy na przystanku na głównej drodze i kierujemy się do miejsca o nazwie Tanauan Transport Terminal. Stamtąd odjeżdżają jeepneye do Talisay lub Tagaytay, czyli do miejscowości, w których można się zatrzymać przed wyprawą na wulkan. Z powrotem robi się tak samo tylko, że na odwrót 😀 W Tanauan nie szukałem nawet przystanków dla autobusów do Manili – wszedłem do pierwszego, lepszego busa stojącego w korku.

Organizacja wyprawy na wulkan

Wyprawę można zamówić z odbiorem z hotelu w Internecie. Można też załatwiać i negocjować na miejscu. Najlepiej być w kilka osób, ponieważ płaci się od grupy. Mnie się udało zejść z 2000 pesos do 1300, ale byłem sam właśnie. W międzyczasie spotkałem dziewczyny z Rosji, z którymi się zabrałem. Tylko, że one miały już zarezerwowane za 2 tysiące, ale i tak grupą zawsze taniej i można spotkać naprawdę ciekawych ludzi.

Płynie się z „przystani”. Po dopłynięciu na miejsce pan kierowca łódki będzie na nas czekał, aż wrócimy z powrotem. Po zacumowaniu na wulkanie od razu oblegną nas miejscowi, którzy proponują doprowadzenie do wulkanu i wynajęcie konika za 500 pesos od osoby. Droga jest dosyć krótka i niezbyt wymagająca, także nie braliśmy nic z tych rzeczy. Oczywiście też płaci się opłatę za przybycie. W drodze do wulkanu jest zrobiona droga krzyżowa. Po kilkudziesięciu minutach docieramy na miejsce, czyli jeziorko wewnętrzne.

Zdjęcia z wulkanu Taal

wulkan-taal-z-lodzi
Widok z łodzi
lodki-wschod-slonca-taal
Na wulkanie
lodki-taal-pionowo
droga-krzyzowa-wulkan
Droga krzyżowa
wulkan-taal-filipiny
Dochodzimy do jeziorka wewnętrznego
krater-gora-w-tle
taal-manila
wulkan-taal
wulkan-taal-oniontrip
wulkan-taal-filipiny-oniontrip
fotka-z-wulkanu

Wulkan Taal – przykładowe ceny

  • Autobus z Manili do Tanauan – 113₱(8,3zł)
  • Jeepney z Tanauan do Talisay – 27₱(2zł)
  • Transport łodzią na wulkan – 2000₱(150zł)
  • Opłata za wejście na wulkan – 100₱(7,3zł)
  • Prywatny pokój z łazienką, klimatyzacją i telewizorem – 775₱(57zł) 

Podsumowanie

Bardzo polecam hotel o nazwie OYO 120 Balai Sofia w Talisay. Najlepszy, jaki miałem na Filipinach. Wszystko było w porządku. Rezerwowałem z Booking. Jeżeli chcesz 60zł zniżki na pierwszą rezerwację to mam dla Ciebie prezent -> TUTAJ.      

Myślę, że może i by się udało wyrobić w jeden dzień, ale trzeba by było wyjechać z Manili bardzo wcześnie rano i się stresować z powrotem, także na wulkan polecam poświęcić dwa dni.

Koszty i wszystkie miejsca, które zobaczyłem na Filipinach, opisałem tu -> Filipiny w miesiąc

Co wziąć na wycieczkę na Filipiny w minimalistycznej wersji opisałem tutaj -> Jak się spakować do Azji.

najlepszy-hotel-na-fliipinach-oyo
Najlepszy hotel na Filipinach
my-pope-czasopismo-filipiny
Czasopismo „mój papież”

Daj znać, jeśli pomogłem :)