Top 10 Aplikacji podróżniczych na telefon

W trakcie podróży po Azji moim centrum komunikacji ze światem był telefon komórkowy. Przydatna rzecz w dzisiejszych czasach. Jeszcze przydatniejsze w trakcie podróżowania są aplikacje skierowane typowo podróżniczo :). Oto wszystkie, które przydały mi się w mniejszym lub większym stopniu. W większości wymagają one Internetu jak np. Boooking do rezerwowania noclegów. Używałem telefonu z systemem Android. Pewnie większość znacie, a zatem przedstawiam wam najlepsze aplikacje podróżnicze na telefon według mnie.

O tym, co spakować do plecaka w podróż napisałem tutaj -> Jak się spakować do Azji

Aplikacje na telefon około podróżnicze

aplikacje-podroznicze-na-telefon

Booking – Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Booking jest największą i moim zdaniem najtańszą bazą noclegów. Podczas trzymiesięcznej podróży ciężko jest zaplanować każdy nocleg z góry, toteż aplikacja jest niezbędna, ponieważ można zarezerwować nocleg z mniejszym wyprzedzeniem z telefonu.

AirBnb – Praktycznie to samo, co Booking. Bardziej nastawiona pod prywatnych właścicieli. Sporo noclegów z AirBnb brałem na Filipinach. Były trochę tańsze od tych z Bookingu.

Subway – To akurat aplikacja ze schematem komunikacji miejskiej w Seulu. Korzystałem z niej, ponieważ mapy Google nie działają precyzyjnie w Korei Południowej, dlatego że dalej jest ona niejako w stanie wojny z północą. Lepiej już korzystać z MAPS.ME i mieć jakiś schemat pod ręką (w tym wypadku w telefonie).

TripAdvisor – Najszybszy sposób, żeby zobaczyć wszystkie atrakcje w danym miejscu. Jednak zawsze warto zrobić głębszy research po forach czy blogach.

Tapatalk  – Agregator forów tematycznych. Można podłączyć swoje ulubione fora. Zaletą jest uproszczony wygląd w porywaniu do webowych wersji. Pobiera też mniejszą ilość danych, niż gdybyśmy wchodzili na stronę przez przeglądarkę. Bardzo dobra opcja, gdy mamy pakiet internetowy z niewielką ilością danych lub słabe łącze.

TrabeePocket – Bardzo fajna appka do spisywania kosztów podróży. Wydatki można podzielić na kategorie. Dostępna opcja zrobienia backupu na dysku Google. Więc nawet gdy stracimy telefon (odpukać), to dalej możemy sobie przywrócić wydatki.

Flightradar24 – Aplikacja znana z tego, że można śledzić samoloty jak sobie lecą. W podróży przydała mi się, ponieważ po kliknięciu na lotnisko można zobaczyć, jakie linie lotnicze tu latają i skąd. Przydatne do planowania lotów.

Aplikacje linii lotniczych

aplikacje-lotnicze-oniontrip-na-telefon

Aplikacje Linii lotniczych – Na zdjęciu cztery linie. Głównie korzystałem z AirAsia. Zarówno zamawiałem, płaciłem kartą i pokazywałem karty pokładowe w aplikacji. Jeden raz musiałem wydrukować fizyczną kartę przy locie międzypaństwowym z Malezji na Filipiny.

aplikacje-mapy-oniontrip

Aplikacje na telefon z mapami

Mapy Google – Dosyć znane, nieprawdaż? 🙂 Zapis map offline na plus. Można znaleźć wszystko, czyli np. atrakcje czy restauracje. Gdy się ma Internet, to w niektórych miastach nawigacja prowadzi z użyciem komunikacji miejskiej bezpośrednio tam, gdzie chcemy.

MAPS.ME – Tą aplikacje polecili mi spotkani po drodze podróżnicy. Największą zaletą jest pobranie map offline. Mamy bardzo dużo podróżniczych szczegółów takich jak punkty widokowe, atrakcje, restauracje czy noclegi. Przebijają Mapy Google tym, że pokazane są wędrówkowe szlaki nawet na największych odludziach.

Korzystałem jeszcze z karty i aplikacji Revolut, ale o tym jak mi uratowała tyłek w innym wpisie. A wy z jakich korzystacie? Dopiszcie w komentarzach.

Daj znać, jeśli pomogłem :)